ROĐAK OTKRIO ISTINU: Našli smo ga na terenu gdje su tvrdili da ga nema i da su oni sve to pretražili…

– Mi smo ga pronašli, znači Armnin Mulić, ja i svi ostali naši članovi porodice i bliski prijatelji. Nisu oni… mi smo nastavili tragati svaki dan, kad su oni prestali, i evo našli ga. Našli smo ga na terenu gdje su oni tvrdili da ga nema, da su oni to sve pretražili – izjavio je Numanović.

Bilo je danas tužno u naselju Bojnik kod Sarajeva, gdje je na ušću rijeke Miljacke u Bosnu, pronađeno beživotno tijelo nestalog Aldina Mulića. Na licu mjesta su se, osim Aldinovog brata Armina, nalazili brojni rođaci, prijatelji i pripadnici Federalne uprave civilne zaštite (FUCZ).

Source.ba kontaktirao je Aldinovog rođaka, Armina Numanovića, koji je s Aldinovim bratom Arminom i prijateljima 27 dana tragao sa tijelom svog rođaka.

U izjavi za spomenuti portal Numanović je naglasio kako Federalna uprava Civline zaštite (FUCZ) nema ništa sa pronalaskom Aldinovog tijela.

– Mi smo ga pronašli, znači Armnin Mulić, ja i svi ostali naši članovi porodice i bliski prijatelji. Nisu oni… mi smo nastavili tragati svaki dan, kad su oni prestali, i evo našli ga. Našli smo ga na terenu gdje su oni tvrdili da ga nema, da su oni to sve pretražili – izjavio je Numanović.

Neutješni Armin Mulić bio je u suzama po pronalsku tijela, za kojeg je odmah rekao da je riječ o njegovom bratu Aldinu.

– To je 100 posto moj brat, sa rođacima stojim pored njegovog tijela. Pronašli smo ga na mjestu gdje su tvrdili da su najviše tražili – smogao je snage izjaviti Armin.

Sudski vještak medicinske struke, dr. Hamza Žujo, izjavio je za “Dnevni avaz” da se sutra treba raditi obdukcija tijela.

Na ovaj način okončana je velika i opsežna potraga za tijelima dvojice mladića, koji su nestali u Sarajevu, a za kojima je prethodnih dana tragalo više od 1.000 ljudi. 

Potraga se odvijala na području od sarajevskog naselja Dolac-Malta, gdje su mladići nestali, pa sve do granica BiH s Hrvatskom, a pretražene su rijeke Miljacka, Bosna, Lašva i Sava. Ipak, na kraju je tijelo mladića pronađeno zahvaljujući bratu i nekolicini njegovih prijatelja koji su 10-tak dana radili potragu.

Oni su i danas, kao i prethodnih dana, čamcem pretraživali rijeku Miljacku, te su na ušću sa rijekom Bosnom, u mjestu Bojnik, uočili tijelo Mulića.

O tome su odmah obavijestili policiju, osim koje su na mjesto događaja upućeni vatrogasci, Hitna pomoć, kao i Federalna uprava Civilne zaštite. Na mjesto događaja ubrzo su stigli brojni rođaci i prijatelji.

Doznajemo.com/Izvori: Source / Avaz.ba