PSG razbio Montpellier, Cavani ušao u historiju

U 23. kolu francuske Ligue 1 sastali su se PSG i Montpellier, a domaćin je slavio s ubjedljivih 4:0.
Domaći su poveli već u 11. minuti. Strijelac je bio Cavani na Rabiotovu asistenciju. Urugvajac je rutinski pospremio loptu u mrežu Montpelliera za 1:0 i ujedno postao najbolji strijelac u historiji kluba s obzirom da je ovo bio njegov 157 gol za PSG.

Tako je Cavani presitgao Ibrahimovića koji je postigao 156 golova za Parižane.

U 40. minuti Neymar je iz penala udvostručio prednost Svetaca.

Di Maria je u 70. minuti na Meunierovu asistenciju povisio na 3:0, a konačnih 4:0 postavio je Neymar svojim drugim pogotkom.