POGODAK EDINA DŽEKE VRATIO ROMU U ŽIVOT: Ovakva GOLČINA dugo nije viđena u Italiji…

Fudbaleri Rome nakon prvog poluvremena susreta protiv Atalante bili su u zaostatku od dva gola.

U prvih 45 minuta gosti su uspjeli postići dva pogotka, i to do 19. minute susreta na Olimpicu.

Iako su domaći igrači imali nekoliko sjajnih prilika, a među njima i bh. reprezentativac Edin Džeko, Dijamant se tek u 55. minuti uspio upisati u strijelce.

Dio je to devet ovosezonski kapitena BiH za Vučicu, koja od 45. minute igra s igračem više.

Atalanta šokirala Romu, Džeko zabio deveti prvenstveni gol

Fudbaleri Rome večeras su razočarali svoje navijače nakon što su na Olimpicu u 20. kolu Serie A poraženi od Atalanate s 2:1.

Gosti su bili odlični na početku utakmice, a Edinu Džeki i njegovi saigrači jasno su pokazali da se u Vječni grad nisu došli braniti.

Igrala se 14. minuti kada su igrači tima iz Bergama na pravi način krunisali dobru igru u uvodnom dijelu utakmice. Prenost gostima donio je Cornelius poslije asistencije Iličića.

Domaći se nisu uspjeli ni oporaviti od primljenog gola, a samo pet minuta kasnije još jedna lopta završila je u mreži Alissona. Strijelac je ovoga puta bio De Roon.

Isti igrač je u posljednoj minuti prvog poluvremena zaradio isključenje nakon drugog žutog kartona, pa su gosti cijelo drugo poluvrijeme igrali s deset igrača.

U nastavku utakmice igrači Eusebija Di Francesca su silovito krenuli ka golu gostiju. Kapiten fudbalske reprezentacije BiH je imao nekoliko dobrih prilika, ali je tek u 56. minuti uspio matirati Berishu nakon asistencije El Shaarawyja. Bio je to Dijamantov deveti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni.

Džeko je tako prekinuo jednomjesečni golgeterski post nakon, a posljednji gol koji je prethodio večerašnjem najbolji bh. napadač postigao je 1. decembra u meču protiv SPAL-a.

Iako je do kraja Roma krenula u totalnu ofanzivu, utakmica je na kraju okončana s rezultatom i 56. minuti, pa se tako domaći sastav morao pomoriti s četvrti ovosezonski porazom. Atalanta je pobjedom u Rimu samo dokazala da igra u odličnoj formi i potvrdila da gostujuća pobjeda u Kupu Italije protiv lidera Napolija nije bila slučajnost.