OVAKVU GOLČINU U ITALIJI NISU VIDJELU DUGO: Prvi kontakt s loptom: Džeko ušao u igru i majstorski pogodio…

Edin Džeko postigao je 14. ovosezonski gol u Serie A.

Dijamant je ušao s klupe i donio Vučici poravnanje na gostovanju kod Bologne (1:1).

Najbolji igrač Rome je pogodio u 76. minuti, a na teren je ušao 15 minuta ranije umjesto El Shaarawyja. Dijamantu je ovo bio prvi pravi kontakt s loptom.

Džeko spasio Romu poraza u Bologni

Roma je u prvom susretu 30. kola Serie A remizirala na gostovanju kod Bologne.

Meč na stadionu Renato Dal'Ara završen je rezultatom 1:1, a gostima je bod donio bh. napadač Edin Džeko.

Eusebio di Francesco je u ovom susretu odlučio odmoriti Dijamanta, ali su stvari po Romu krenule u lošem pravcu u 17. minuti kada se povrijedio Ninggolan, te minut kasnije kada je Polar donio prednost Bologni.

Džeko je na teren ušao u 61. minuti, a u 76. minuti je nakon asistencije Perottija postigao 14. gol u sezoni.

Roma je treća na tabeli Serie A sa 59 osvojenih bodova.

Di Francesco odmara Džeku zbog Barcelone?

Susretima 30. kola ovoga vikenda nastavlja se takmičenje u italijanskoj Serie A, a Roma našeg Edina Džeke sutra će gostovati kod Bologne.

U posljednje vrijeme česta tema novinara i medija je Edin Džeko, odnosno da li će Eusebio Di Francesco odmarati Dijamanta za utakmicu četvrtfinala Lige prvaka protiv Barcelone, koji Vučica igra 4. aprila u gostima kod španskog velikana.

Italijanski mediji ipak pišu kako se trener Rome neće mnogo kockati jer je Roma i ove sezone u borbi za pozicije koje će joj u idućoj osigurati nastup u najelitnijem evropskom klupskom takmičenju.

Iako Dijamanta najavljuje u sastvu protiv Bologne, Tuttolbolognaweb.it smatra kako bi Di Francesco možda mogao i odmarati svo najboljeg napadača u sutrašnjem susretu.

Pomenuti portal smatra kako će Vučica nastupiti u sastavu: Alisson; Peres, Manolas, Isus, Kolarov; Nainggolan, De Rossi, Strootman; Gerson, Džeko, El Shaarawy.