KAŽU DA JE DŽEKO ZBOG OVOGA DOBRO IGRAO: Pogledajte ko ga je iz Bosne sinoć došao bodriti…

Veliki broj Bosanaca i Hercegovaca bodrio je sinoć u Rimu Edina Džeku u fenomenalnoj pobjedi protiv Barcelone.

Faruk Hadžibegić, Amar Osim, Hadis Zubanović, Enes Begović, Senijad Ibričić, Eldin Adilović, Nermin Drakovac, Harun Bošnjak samo su neki od poznatih sportista, novinara, pjevača, muzičara koji su uživo u Rimu uživali u majstorijama našeg Dijamanta.

Džeko je nakon utakmice sa Adilovićem, Zubanovićem, Ibričićem i još nekoliko prijatelja uživao u jednom od restorana u Rimu.

Mirisalo je na čudo, i čudo se dogodilo. Bar u Rimu…

Barcelona je na revanš u Rim stigla sa tri gola prednosti (4:1) iz prvog meča i Romi je malo ko davao šansu da može izboriti prolaz dalje. Ali Edin Džeko i društvo nisu se predavali.

Oči sportske javnosti Bosne i Hercegovine bile su uperene ka rimskom Olimpicu, a Edin Džeko je sve navijače u našoj zemlji obradovao u 6. minuti kada je pogodio za 1:0.

Do kraja poluvremena Dijamant je imao još jednu priliku, ali je Ter Stegen sjajnom intervencijom spasio Barcelonu.

Rimljani su bolje otvorili i drugo poluvrijeme, a Džeko je u 56. minuti izborio penal iz kojeg je De Rossi pogodio za 2:0.

Prava ludnica uslijedila je u 82. minuti kada je Manolas pogodio za 3:0. Za rezultat koji je Romu odveo u polufinale Lige evropskih prvaka!

U drugom susretu Liverpool je odbranio tri gola prednosti protiv Manchester Cityja.

Gabriel Jesus već u 2. minuti pogodio je za vodstvo Građana, ali je Mo Salah, po ko zna koji put, spasio Redse i golom u 56. minuti riješio sve dileme oko putnika među četiri najbolje ekipe na Starom kontinentu. U 77. minuti Firminho je potvrdio trijumf Liverpoola.