Hajduk srušio Dinamo na Maksimiru

Sudac poklonio Dinamu kazneni udarac
U 22. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je sa 1:0 pobjedio Dinamo na Maksimiru. Strijelac jedinog pogotka bio je Franck Ohandza u 52. minuti. Od početka utakmice Bijeli su visoko napadali Modre te im nisu dali igrati pa u prvih pola sata nije bilo prilika.

U 32. minuti Ademi je proigrao Soudanija koji je sam krenuo prema Letici, ali vratar Hajduka je fantastičnom reakcijom obranio njegov udarac. Dvije minute nakon toga novo uzbuđenje. ali na suprotnoj strani, odlično je Fomitschowprošao po lijevoj strani, zatim je ubacio na 10 metara, odakle Caktaš glavom spušta loptu za Saida, međutim Livaković je uspio izbiti loptu trenutak prije nego je napadač Bijelih uspio pucati. Na kraju prvog dijela Ohandza je prošao čak trojicu suparničkih igrača na desnom rubu kaznenog prostora, pokušao je pogoditi Saida ispred vrata Dinama, ali Lešković je uspio odbiti loptu u novi korner.

Početkom drugog dijela u izglednoj prilici našao se Ademi, pucao je s deset metara iskosa, ali još jednom odlično brani Letica. Nakon toga Soudani je bio u izglednoj prilici, odlično na rubu kaznenog prostora reagira Letica, ostaje pitanje je li bio koji centimetar izvan šesnaest metara. U sljedećoj akciji loše nakon jedne duge lopte reagiraju Livaković i Lešković, to koristi Ohandza te uzima loptu i pogađa za 0:1. U 59. minuti nova fantastična obrana Karla Letice. Soudani se našao u stopostotnoj prilici, pucao je s nekih 10 metara, ali vratar Hajduka nogom u padu brani njegov udarac.

Nakon jednog kornera u 79. minuti u skoku su bili Soudani i Lopez, a sudac Pejin je dosudio najstrožu kaznu zbog igranja rukom Hajdukova stopera, iako se vjerojatno radilo o prekršaju u napadu. Lopez je dobio drugi, isključujući žuti karton. Zaista čudna odluka suca, a Gavranović je odlučio izvesti najstrožu kaznu, odabrao je desnu stranu i promašio okvir gola. U 84. minuti Ohandza je išao sam prema golu, Doumbia ga je nepropisno zaustavio, ali dobio je samo žuti karton. Nakon toga sudac je isključio Željka Kopića. Do kraja susreta nije bilo promjena rezultata unatoč nastojanjima Dinama da postigne pogodak te Hajduk nosi tri velika boda.

DINAMO: Livaković, Rrahmani (od 86’ Hajrović), Benković, Lešković (od 76’ Ćorić), Moro, Doumbia, Ademi, Lecjaks (od 64’ Sosa), Olmo, Gavranović, Soudani.

HAJDUK: Letica, Juranović, Nižić, Lopez, Fomitschow, Savvas, Radošević, T. Bašić (od 55’ Hamza), Caktaš (od 82’ Ismajli), Said (od 71’ Filip), Ohandza.